Стратегія
Рекламна кампанія
Production

Хто й чому до нас прийшов?

Getify — латвійський takeaway сервіс. Не чули про таке? Ми теж. Це стартап двох партнерів, які втомилися чекати свій кебаб, каву та піцу. Як же працює сервіс? Спочатку ти завантажуєш додаток і обираєш із якого закладу хочеш забрати їжу. Потім Getify автоматично розраховує час, який тобі потрібен, щоби дістатися до пункту призначення. А потім співробітник закладу виносить тобі замовлення прямо в машину. Головне завдання залишається за тобою — з’їсти їжу. Ізі? Ізі.

Ледь не забули один із головних плюсів — це все безкоштовно!

Основна функція — замовлення їжі в закладі.
Основна вигода — не витрачаєш час на очікування приготування їжі.
 

А як латвійська компанія опинилася на брифінгу в харківської агенції?

Не дивлячись на новоствореність сервісу, Getify вже мали досвід співробітництва з латвійськими агенціями. І ролик кльовий зняли, і показали як супершеф приносить їжу прямо в автівку, і пекшот гарний. Усе як треба! Люди, навіть, завантажили додаток. Та знову одне але. Усі юзери подумали, що Getify — це ще одна служба доставки. Тому засновники сервісу вирішили звернутися до Arriba!, щоби ми новим поглядом подивилися на проблему і вирішили її.

Що було далі?

Головна проблема була зрозуміла: люди вважали, що Getify — це служба доставки. А ті, хто все ж зрозумів, що Getify — це takeaway, не зрозуміли нащо він їм треба. Бо в ролику не було показано цінності сервісу і його користі для людей. І тут до бою увірвалися два стратеги й одна стратегиня. Не дивлячись на те, що запит був на рекламну кампанію, без експрес-дослідження та інтерв’ю було не обійтися. Під час стратегічних терок, було з’ясовано, що прямих конкурентів продукт не має й це дає нам певну свободу дій на полі креативу. Хоч трісни нам потрібно було відрізнятися на рівні комунікацій від доставок, аби вбити асоціацію «Getify = служба доставки». І наостанок, у комунікації важливо показати основні властивості продукту та ситуації споживання, оскільки ми новий продукт.

З інтерв’ю, ми дізналися про ситуації, коли Getify стає справжньою чарівною паличкою у світі гастрономії:

— черги за кебабом, шаурмою чи бургером з Макдональдс змушують доскролити сторіс в Інстаграмі до кінця;

— вихід до кав’ярні за ранковою кавою забирає в тебе зайві 7 хвилин сну;

— малий тільки задрімав у машині, а тобі доводиться будити його, щоби забрати вечерю в ресторані? Змусити його заснути знову — завдання не для слабких нервів.


Тут могла б бути реклама в стилі магазину на дивані: «Вихід є! Є Getify». Але ми пішли далі.

Так ми з’ясували, що сервіс і справді економить час! І нерви. Та вийшли на повідомлення: «Getify дає змогу забрати їжу самостійно і без зайвих дій».

Стратегію погодили. Що з креативом?

Як уже зазначили стратеги, нам обов’язково треба було ледь не на пальцях показати, що Getify — це takeaway, Getify — це не доставка, Getify економить твій час та ресурси.

Бо коментарі суворого креатдира на перших етапах були такі:

— «Кльові сюжети, але коментар той же — незрозуміло що такеGetify»

— «Так. Крім того, що незрозуміло, що таке Getify»

— «З цих принтів неможливо зрозуміти що таке Getify»


Отже, було прийняте рішення — який би не був ролик, він має починатися з фрази: «Getify — це takeaway сервіс». Щоб із перших секунд людина не мала змоги додумати щось ще. Коли ми з’ясували, що головна перевага сервісу в тому, що він позбавляє людину від зайвих дій, тоді й пішло все, як по маслу. Перерахуймо всі ті зайві дії та скажемо, що це не про нас. Чим більше незрозумілих, непотрібних, а, головне, трушних дій буде в ролику, тим більше людина оцінить цінність Getify. Ми чекали від нашої людини схвалення, типу: «Дідько, я ж справді завжди запізнююся з обіду» або «А що, можна було не стояти в черзі?». Тоді назовні виринула і форма: Getify без… без… без… без… без… і ще три десятки без…

Вуаля! Ось тобі й переваги, і цінності, і takeaway, і про доставку забули!

Ця кампанія про те, як можна простіше жити, бо з Getify це і справді простіше. Чи ви хочете дивитися сторіс троюрідної сестри подружки з 9 класу, доки стоїте в черзі?

Getify — замовив, забрав, з'їв. 

Принти. 

*Щоб кава без очікувань у черзі.

*Щоб обід без «упс кур'єр перевернув ваше замовлення».

*Щоб роли без очікувань кур'єра.

Відеоролики. 

А що по серйозних цифрах?

Ми вже багато вам розповіли що, як і чому, але швидше за все, ви все одно більше повірите показникам. По деяких кампаніях, конверсія на перегляд половини ролика досягла понад 50%! Тобто кожен другий зацікавився та вирішив не перемикати ролик. 

Якщо копнути ще трошки далі, то люди не просто зацікавилися і хіхікнули, а й вирішили скинути друзям! Кількість взаємодій (лайкосики, репости, коменти, збереження і все оце) досягає до 80-85%. Сподіваємося, друзі теж похіхікали та забрали кебаб дорогою додому. 

І клієнт задоволений, і команда отримала задоволення, і показники більш ніж задовільні!

Agency: Arriba! Strategic Creative Agency
Production: Arriba! Production & Mel Production


Макс Бурцев креативний директор;
Аліна Герасимчук, Даша Старко, Оля Шевчук  копірайтерки;
Олег Мисягін, Микита Барков, Оля Померанська  стратеги;
Паша Іткін арт директор;
Інна Алімова  дизайнерка; 
Діма Алімов  кейс-дизайнер; 
Оля Бурцева  акаунт директорка; 
Лєра Ткаченко  акаунт менеджерка;

Еветта Лукаш  продюсерка, Mel Production;
Ярослав Лукаш  режисер монтажу, Mel Production;
Backspace  автор музики;
Sila FM  підбір диктора та обробка звуку. 

Також дивіться

Автотранс
Стратегія, рекламна кампанія, рroduction

Kharkiv Pride
Рекламна кампанія, рroduction

Охорона і Безпека
Стратегія, логотип, фірмовий стиль, рекламна кампанія, рroduction